Archive for október, 2013

Staré fotografie

Tieto fotky sú z 90-tych rokov 20 storočia. Zachytávajú okamihy z návštevy v rómskej osade na východe Slovenska, spolu s kazateľom Michalom Hreňom.

Výstup na Ďumbier, 5. august 2013

Na parkovisko pri Srdiečku (spodná stanica lanovky) sme sa dopravili tromi autami a lanovkou sme sa vyviezli na Kosodrevinu. Potom nasledovala zdĺhavá, postupne aj namáhavá túra po modrej značke smerom ku chate M. R. Štefánika. Keď sme prišli ku križovatke, rozdelili sme sa na dve skupiny – jedna išla na Ďumbier, druhá rovno ku spomínanej chate. Ďumbier sa vytrvalcom odmenil prekrásnym výhľadom. Zaujímavé bolo, že na tento výstup našli najviac síl tí, čo ešte predtým vraveli, že už nevládzu … Na chate sme sa všetci znovu stretli a dali si potrebnú pauzu. Cesta dolu (popri jaskyni Mŕtvych netopierov) sa síce zdala nekonečná, ale nakoniec sme všetci boli nadmieru spokojní a sľúbili sme si, že raz sa sem ešte musíme vrátiť. Tak dúfajme, že sa nám to splní …

Verejná bohoslužba, 6. október 2012

V tento deň sa konala bohoslužba v exteriéri. Zaznelo kázanie z Biblie, osobné svedectvá a veľa hudby. Zúčastnilo sa jej asi 60 ľudí, prevažne z miestnej rómskej osady, z toho viac než polovica detí.